8192 mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead /home/osnovalvivua/public_html/core/DB/Database.php 13 Основа - Педагогічний часопис Львівщини
Logo

ПЕДАГОГІЧНИЙ ЧАСОПИС ЛЬВІВЩИНИ

Logo2
search_left


«Незабутні дні у Турці...» - з книги Боюкага Микаіллі «Під одним небом»

Опубліковано: Середа, 07 лютого 

min
max

Перша поїздка в Турку

     У холодні лютневі дні 2016 року мені вперше довелося побувати в Турці, яку я вважаю перлиною Львівської  області. У той час проект «Міжнародний обмін досвідом» робив перші кроки. Турка, оточена покритими снігами горами і лісами, знаходиться на відстані 150 км від Львова.

     У вікні автомобіля миготять, змінюючи один одного, пейзажі Львівської області - картини сільського життя, написані Божою десницею. Ці живописні картини сформували моє уявлення про  устрій життя в українських селах. Я не міг відвести погляд від найкрасивіших видів за вікном і намагався запам'ятати все те, що мені незабаром судилося описати. Моєму погляду  відкривалися чудові панорами. Невеликі гірські річки, стрункі ряди сосен, сонце, яке стомлено визирає з-за хмар, лисиці, що час від часу вибігають із лісової гущавини і стрімко перебігають  дорогу перед автомобілем, птахи, що сидять, зіщулившись на гілках, пташиний крик, що розриває тишу пралісу - все це здавалося мені воскреслою  зимовою казкою про карпатський ліс. Зимна Вода, Бартатів, Черляни, Завидовичі, Градівка, Вишня, Рудки, Самбір, Старий Самбір, Спас, Явора - а навколо, наскільки сягає око, ліс, закутаний в білу  пухову  ковдру і покриті льодом дороги, - серце сивих  Карпат розкривалося в зачаруванні цими селами  і містами, лісами і дорогами.

      Я прямував у Турку на зустріч з керівником районного відділу освіти Наталією Гошівською повідомити про договір на співпрацю, що був укладений  Республіканською радою освіти Азербайджану і департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації,  та залучити навчальні заклади цього району до проекту «Міжнародний обмін досвідом». У Турці я побував у декількох школах, зустрівся і поговорив із педагогічними колективами цих навчальних закладів. На зустрічах, у яких брав участь  медіа-експерт Мірфеттаф Расулбейлі, що проживає у Львові, було досягнуто згоди про приєднання співробітників освіти міста Турки  до проекту «Міжнародний обмін досвідом». Ця угода мала велике значення і для нас, і для турківчан. У березні того року  в рамках міжнародної конференції, що проходила  у Львові, група вчителів з Азербайджану вирушила в Турку, де їм належало ознайомитися з діяльністю шкіл Турківського району та досвідом  роботи своїх українських колег. У  результаті Турківський районний відділ освіти і бакинська школа №164 уклали договір про співпрацю. Освітяни з Турки з великим інтересом брали участь в науково-практичних конференціях, що пройшли у Львові та в Баку.

     Повинен сказати, що на першій же зустрічі з керівником районного відділу освіти Наталією Гошівською я відчув, що це - фахівець, який добре знає історію української та світової освіти і динаміку її  розвитку в сучасну епоху. Крім того, це полум'яний патріот, що чудово знає культуру, духовні цінності свого народу і з великою любов'ю популяризує їх. Коли Наталя Гошівська  була в Баку, я сам супроводжував її і керівника Мостиського районного відділу освіти Валентину Чернегу. Ми побували у двох бакинських школах - в школі  № 144  Бинагадинського  району та школі № 6 Сабаільского району. Керівники шкіл ознайомили колег із діяльністю  навчальних закладів, які вони очолюють,  розповіли про свої успіхи і досягнення. На цих зустрічах гості розповіли про традиції та історичне минуле української освіти і її  сьогоднішніх успіхах. Прогулянка по Баку запам’яталася гостям, а історичні місця і сучасний рівень розвитку міста справили на них незабутнє враження. Я захоплено розповідав їм про визначні пам’ятки міста і не відчував втоми.

 Друга поїздка в Турку

      Побувати вдруге у цьому місті  мені довелося в серпні 2017 року. На цей раз наша група була більш чисельною. Разом із нами у зустрічах, що пройшли в Турці, брали участь член управлінського апарату Республіканської ради освіти  Самір Мехті-заде  і  головний редактор сайту «Освітній портал Львівщини»  Ольга Парчевська.  Цього разу моя поїздка в Турку мала ширшу мету:  в першу чергу нам потрібно було побувати в департаменті і повідомити про свої плани,  потім разом із керівником відділу освіти Наталією Гошівською відвідати школи району і ознайомитися з їх досвідом роботи. Наша програма передбачала також участь у фестивалі етнічних українців - бойків та ознайомлення з культурою, фольклором, мистецтвом цього дивовижного народу. Розповідь про це увійде в книгу «Під одним небом», над якою я працюю в даний час.

Немає коментарів