8192 mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead /home/osnovalvivua/public_html/core/DB/Database.php 13 Основа - Педагогічний часопис Львівщини
Logo

ПЕДАГОГІЧНИЙ ЧАСОПИС ЛЬВІВЩИНИ

Logo2
search_left


«За покликом часу. У цій школі я відчув стиль нової української освіти...» - з книги Боюкага Микаіллі «Під одним небом»

Опубліковано: Неділя, 04 лютого 

min
max

Відвідавши ряд шкіл Львова та Івано-Франківська, поспілкувавшись із методистами, вчителями, керівниками відділів освіти, я сформував для себе певне уявлення про сучасний стан української освіти в умовах загострення політичної ситуації. Помітно, що освіта в Україні знаходиться у новій стадії свого розвитку. Українці створюють власну концепцію освіти, яка базується на здобутому досвіді історичних фактів, на національно-духовних цінностях і відповідає таким чином вимогам сучасності. Багато шкіл, у першу чергу Західної України, підтримує тісні зв'язки з різними навчальними закладами всієї Європи. У рамках цілеспрямованої співпраці принагідно познайомився з результатами цієї великої, системної та плідної роботи.

Українські освітяни розглядають будь-яке нововведення, в першу чергу, з погляду його значущості для патріотичного виховання української молоді у ствердженні національно-духовних цінностей. Ця неухильна тенденція повною мірою спостерігається в роботі  Рудківської середньої загальноосвітньої школі I-III ступенів імені Володимира Жеребного.

Володимир Жеребний, Герой Небесної Сотні, був випускником цієї школи. Він залишився в історії України як новітній її герой, хоробрий та жертовний охоронець «Львівської брами» на столичній вулиці Інститутській, активний учасник значних та вагомих подій на Майдані, де переломного 20 лютого загинув смертю хоробрих у свої молоді двадцять вісім років, увійшовши до почесного списку звитяжців Революції Гідності. У вічній пам’яті всіх земляків, своїх наставників, колег, рідних та близьких людей Володя, що так сильно вірив у святі для кожного справжнього українця ідеали, залишається світлою, доброю людиною, відповідальною та щирою, зворушливо відкритою. Тут добре знають, як боляче молодий чоловік реагував на будь-яку несправедливість, вважав, що істотні зміни в державі потрібно розпочинати з себе. Рудківська земля дбайливо зростила цього достойного свого сина, що належить до людей, говорячи з якими, розумієш, наскільки вони непохитні, стійкі в своїх переконаннях, можуть спокійно проголошувати свою правду, до якої прийшли через досвід – життєвий або ментальний. Саме тут переповідають найцінніші материнські спомини про свого ще малого сина, що від рідного дідуся, маминого тата, перейняв, заворожено дивлячись, естафету любові-поклоніння перед синьо-жовтим прапором. Я знову вкотре переконуюсь, що українці свято шанують своїх героїв. У Рудківській школі це відчувається на кожному кроці. Разом з Ольгою Парчевською у супроводі начальника відділу освіти Городоцької райдержадміністрації Яскевича Ігоря Антоновича ми завітали до цієї школи.

Школа є пілотною у Львівській області щодо впровадження передового досвіду створення освітніх округів. Директор опорної школи Рудківського округу Кондрашова Надія Іванівна – високопрофесійний фахівець, глибоко обізнаний в організації педагогічної роботи. Із 2006 року вона керує цим навчальним закладом, який торік відсвяткував своє 200-ліття, Мої оптимістичні погляди на майбутнє цієї школи зміцнило ознайомлення з її історією. Цей навчальний заклад в області відомий як «Школа, яка сприяє зміцненню здоров'я учнів». У 2006 році школа впевнено увійшла у список «100 кращих шкіл України» в номінації «інформаційно-комунікативна школа». У 2007 році у всеукраїнському конкурсі «Початкова школа XXI століття» Рудківська школа посіла друге місце. Того же року школа була названа кращим навчальним закладом України і нагороджена статуеткою «Срібний олень». У 2011 році Міністерство освіти України присвоїло цьому навчальному закладу звання «Школа майбутнього». Рудківчани взяли активну участь і в конкурсі «Школа сучасних інноваційних технологій».

Розповідаючи нам про значні успіхи своєї школи, директор запросила нас до шкільного музею «Герої-сучасники». Діяльність цього музею – реальне свідчення того, яке важливе значення надається в українській освіті патріотичному вихованню. У музеї увічнена пам'ять героїв, полеглих в боях, що досі ведуться на сході України. Творці музею майстерно організували показ і демонстрацію його експозицій так, що кожен відвідувач може відчути себе тут в якійсь мірі наближеним до зони бойових дій, відчути війну в усіх її проявах: непоправних втратах, складних випробуваннях, навмисної чи вимушеної жорстокості. Цей музей покликаний формувати в учнів відповідальне ставлення до військової служби, їхню вмотивовану готовність захищати рідну землю в разі гострої потреби зі зброєю в руках. Музей, на мій погляд, є відображенням всієї багатовікової героїчної історії України. Торік саме музей Новітніх героїв був відзначений медаллю Самбірської районної державної адміністрації «Прославимо Самбірщину разом».

Немає коментарів