8192 mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead /home/osnovalvivua/public_html/core/DB/Database.php 13 Основа - Педагогічний часопис Львівщини
Logo

ПЕДАГОГІЧНИЙ ЧАСОПИС ЛЬВІВЩИНИ

Logo2
search_left


Круглий стіл педагогічних працівників та працівників органів управління освітою на тему «Проблеми фінансового та майнового забезпечення навчальних закладів Львівщини».

Опубліковано: П`ятниця, 17 лютого 

min
max

Хочемо покращити умови навчання учнів!

Під таким гаслом у п’ятницю, 10 лютого в ЛОІППО відбувся круглий стіл педагогічних працівників та працівників органів управління освітою на тему «Проблеми фінансового та майнового забезпечення навчальних закладів Львівщини».

Організатори круглого столу, а це працівники кафедри освітньої політики (завідувач М.Товкало, доцент, канд.. філол. наук) та кабінету розвитку освіти (завідувач – Р.Пастушенко), окреслили для нього такі завдання:

  • визначити проблеми матеріально-технічного, навчально-методичного та фінансового забезпечення системи загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів області та обмінятися досвідом їх подолання;
  • виробити рекомендації щодо розв’язання (пом’якшення) проблем матеріально-технічного, навчально-методичного та фінансового забезпечення системи загальної та позашкільної освіти Львівщини.

Модерував «круглий стіл» заступник директора ЛОІППО, кандидат філос. наук Генадій Стасюк. Учасники цього круглого столу -  директори загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів і спеціалісти відділів (управлінь) освіти – виділили та обговорили проблеми матеріально-технічного та фінансового забезпечення навчальних закладів,  представили набутий досвід  їх розв’язання. Зокрема, досвідом, набутим у ході реконструкції будівлі свого навчального закладу поділився Олександр Козловський, директор Львівської школи східних мов. Він підкреслив необхідність проведення попередньої експертної оцінки стану приміщень навчальних закладів області та віднесення школи за її результатами або до таких, що потребують нагального капітального ремонту (категорія «червоні»), або до тих, для яких достатньо більших (категорія «сині»)  чи незначних (категорія «зелені») ремонтних робіт. Він також рекомендував використовувати у навчальних засобах енергозберігаючі склопакети, тепловий насос або сонячні батареї та радив налагодити зовнішній моніторинг ефективності фінансування ремонтних робіт, залучивши до цього громадськість.

Директор Баранівецького НВК, Воле-Баранецької ОТГ Самбірського району Сергій Пазюк вказав на переваги децентралізації управління та фінансування ЗНЗ. За умови порозуміння між головою та депутатами Ради ОТГ і дирекцією школи, як це сталося у Воле-Баранецькій  об’єднаній територіальній громаді, матеріальну базу ЗНЗ можна докорінно модернізувати впродовж кількох років.

Заступник  директора департаменту освіти і науки ЛОДА, начальник управління планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку і звітності, кадрового та організаційного забезпечення освіти І.Г.Гайдук у своєму виступі наголосив, що зараз в системі освіти Львівщини є п’ять об’єктів, добудові яких приділяється особлива увага. Політика обласної адміністрації сьогодні полягає у тому, щоб концентрувати кошти на швидкій добудові об’єктів інфраструктури освіти з високим ступенем готовності. Щодо ремонтних робіт та модернізації навчального обладнання кабінетів, то навчальні заклади зараз мають широкі можливості розробляти і реалізовувати відповідні проекти за фінансової підтримки обласної Ради. Завдання ЛОІППО – навчити директорів навчальних закладів області такі проекти укладати та подавати.

Директор  КЗ ЛОР «Львівський обласний Центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді» Михайло Набитович привернув увагу присутніх до одного з освітянських довгобудів – зведеного на 80% приміщення дитячої туристичної бази «Львів», на завершення будівництва якої уже третій рік не знаходять коштів ні у державному, ні в обласному бюджетах. Учасники круглого столу підписали лист-звернення до очільників Львівщини з проханням якомога швидше розв’язати названу проблему.

У виступах методиста кабінету розвитку освіти ЛОІППО Теодора Любицького та заступника директора Класичної гімназії у м.Львові, керівника центру військово-патріотичного виховання «Галичина» Сергія Хараху йшлося про труднощі поповнення навчальної бази кабінетів предмета «Захист Вітчизни» та можливості їх подолання через самоорганізацію педагогів  і керівників шкіл. 

Проблеми фінансування навчальних закладів представила Олександра Небожук, заступник директора методично-експериментальної роботи КЗ ЛОР «Навчально-реабілітаційний центр І-ІІ ст.. «Світанок»» (м.Червоноград). Вона порадила директорам шкіл перейти до стратегічного планування та ініціювати створення в об’єднаних територіальних громадах програм розвитку освіти (навчальних закладів). ЛОІППО, на її думку мав би забезпечити школи області методичними матеріалами з питань сучасного фінансового менеджменту. О.Небожук також запропонувала звернутися до місцевих органів управління освітою із закликом вчасно та у повному обсязі виплачувати заробітні плати педагогічним працівникам.

Учасники круглого столу розглянули та ухвалили Рекомендації щодо розвитку системи загальної та позашкільної освіти Львівщини.

Немає коментарів