8192 mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead /home/osnovalvivua/public_html/core/DB/Database.php 13 Основа - Педагогічний часопис Львівщини
Logo

ПЕДАГОГІЧНИЙ ЧАСОПИС ЛЬВІВЩИНИ

Logo2
search_left


МИ – волонтери інформаційної війни, мобілізовані і зобов'язані…

Опубліковано: Четвер, 29 грудня 

min
max

МИ – волонтери інформаційної війни, мобілізовані і зобов'язані…

Під таким гаслом 22 та 23 грудня 2016 року в приміщенні Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулися семінари-тренінги «Інформаційна безпека. Формування навичок критичного оцінювання надійності Інтернет-джерел і автентичності зображень». Учасниками семінарів були учителі загальноосвітніх навчальних закладів області, які у 2016-2017 навчальному році долучилися до експериментального впровадження медіаосвіти і викладають курс «Основи медіаграмотності» у 8(9) класах, та вчителі історії.

Програма семінарів на цю тему була розроблена Ніною Дементієвською, науковим співробітником Інституту інформаційних технологій та засобів навчання НАПН України, головою правління громадської освітньої організації РМЦ «АЙОРН». Для розвитку медіа грамотності педагогічних працівників та підготовки їх до викладання основ медіаосвіти, автор зібрала у своєму блозі, доступ до якого отримали учасники тренінгів, розлогу теоретичну і методичну інформацію, а також величезний масив джерел.

Поставлені на початку кожного з семінарів запитання: «Чи можна опиратися маніпуляціям і не  бути ошуканим?  Як навчитися самому і навчити інших відрізняти достовірну інформацію від пропаганди? Як навчитися використовувати тільки достовірну інформацію у навчальній діяльності і в житті?» мотивували слухачів до активної пізнавальної діяльності.  

          Проведена на завершення рефлексія засвідчила, що переважна більшість слухачів успішно досягла поставлених навчальних цілей. Учителі навчилися визначати надійність інтернет-сайтів,  автентичність розміщених в мережі зображень, зрозуміли, якими методами користуються виробники пропагандистських матеріалів та оволоділи прийомами їх розпізнавання. Особливий інтерес викликали представлені Н.Дементієвською деякі методи оцінювання компетентностей. Слухачі семінару – учителі історії – познайомились також низкою інструментів  для оцінювання компетентностей з історії та виявили бажання їх освоїти. Для цього Н.Дементієвська погодилась у березні 2017 року провести ще одну, спеціальну, сесію тренінгу.

 

Немає коментарів